Přes všechno - 1. část

21. srpna 2012 v 1:10 | Tommy |  Povídky
Co s člověkem dokáže udělat pár klavírních písní a volný čas během večera..?
Pokus o další povídku, která pravděpodobně skončí otevřená, jako všechny předchozí..

Přes všechno - 1. částAndy a Jenny Baleovi byli již dlouhou dobu velmi zamilovaný pár. Prvně se potkali už na základní škole, ale každý z nich chodil do jiné třídy. Tehdy byl Andy v sedmé třídě a Jenny už v deváté. Za normálních okolností by Jenny nevěnovala Andymu ani lhostejný pohled, ale jelikož ráda pomáhala ostatním, rozhodla se, že jej bude doučovat. On byl průměrný žák s normálními známkami, ale angličtina byla jeho slabou stránkou. Ona byla zase naopak velmi vzdělaná, inteligentní a ve všem se jí dařilo.
Po několika schůzkách a dlouhém společně tráveném času si Jenny uvědomila, že ačkoliv Andy nevyniká v nejzákladnějších věcech, něco jí na něm fascinovalo a nutilo přiznat si, že k němu něco cítí, a tak se z doučování stávala rande.
Jejich zamilovanost jim držela dlouho. Andy se kvůli ní dokonce rozhodl studovat pilněji, aby mohl na stejnou školu, kam měla Jenny přejít. Když už se ale zdálo, že by jej mohli přijmout, nevyšlo mu to, a tak se musel smířit s tím, že nebude se svou milovanou na stejné škole. Ale ani to jejich lásku nezmařilo. Měli štěstí, že bydleli ve stejném sousedství, a tak když už se nemohli vidět ve škole, vídali se denně mimo ni.
Po několika letech oba začali dospívat. Jenny již bylo 27 a Andymu 25 let. Jenny pilně studovala podle toho, jak si její rodiče přáli, a našla si velmi dobrou práci. Andymu sice studování nevyšlo, ale i tak si našel práci, ikdyž nebyla moc dobrá a finančně výhodná, a tak si mohli brzy najít společné bydlení. Krásný rodinný dům s velkou zahradou, mnoha místnostmi a spoustou místa byl jeden z mnoha na obyčejném předměstí, ale pro ně to bylo něčím speciální.
Znali se už tolik let a Andy už mnohokrát přemýšlel, že Jenny požádá o ruku. Ano, její rodiče na něj možná neměli zrovna nejlepší názor, a to i přes jeho mnohačetnou snahu, ale jí to nevadilo. Milovala jej natolik, že to přehlížela. Její přítel byl pro ni na prvním místě, hned před rodiči.
Jennyina práce nebyla příliš náročná, ale občas zahrnovala i různé cesty, ať už vnitrozemní nebo mezinárodní. Její lásku vůči Andymu utvrzovalo i to, že byl tolerantní a nevadilo mu to. O to více si právě svou lásku dokazovali. Dokonce snad ani nikdy nebyla chvíle, kdy by se ti dva hádali nebo byli na sebe naštvaní.
Když už se ale jednou Andy odhodlal k tomu, že by se pokusil uskutečnit jeho rozhodnutí, musela zrovna Jenny na služební cestu, což jej hodně mrzelo, ale řekl si, že si počká.
V jejich domě byla místnost, ve které stál starý klavír, který tam zůstal po majitelích. Jennyiným snem bylo naučit se hrát na klavír, a tak během té doby, kdy byla pryč z domu, se Andy rozhodl, že jej nechá naladit a až se jeho milovaná vrátí, naučí se na něj hrát společně.
A tak čekal a čekal, až se jeho milovaná vrátí.


Konec 1. části

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama